Liga angielska - 3. kolejka League Two: Port Vale FC - Harrogate Town FC 0-0

26 września na Vale Park w Stoke-on-Trencie odbył się mecz 3. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Port Vale i Harrogate Town. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

3. kolejka Anglia - League Two
2020-09-26 16:00 | Stadion: Vale Park | Arbiter: B. Toner
Port Vale FC
Harrogate Town FC
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut zespół Harrogate Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Port Vale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Port Vale wyszła w zmienionym składzie, za Zachary'ego Millsa wszedł Shaun Brisley. W 65. minucie Mark Cullen został zmieniony przez Harry'ego McKirdy'ego.

W tej samej minucie trener Harrogate Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Marka Becka. Na boisko wszedł Jon Stead, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Toma Conlona z Port Vale, a w 84. minucie Connora Kirby'ego z drużyny przeciwnej. Trener Port Vale postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Luke'a Joyce'a i na pole gry wprowadził napastnika Theo Robinsona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

William Smith
46′ Zachary Mills
Warren Matthew Burrell
Nathan Smith
Josh Falkingham
David Worrall
Ryan Fallowfield
70′ Tom Conlon
Lloyd Kerry76′
84′ Luke Joyce
Brendan Kiernan80′
Emmanuel Oyeleke
George Thomson
65′ Mark Cullen
Mark Beck65′
Devante Rodney
Aaron Martin
Dino Visser
Melvin Minter
46′ Shaun Brisley
Daniel Jones
Adam Crookes
Kevin Lokko
Scott Burgess
Connor Kirby76′ 84′
65′ Harry McKirdy
Tom Walker80′
Danny Whitehead
Jon Stead65′
84′ Theo Robinson

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

3 października drużyna Harrogate Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Doncaster. Jej rywalem będzie Bolton Wanderers FC. Tego samego dnia Morecambe FC będzie gościć jedenastkę Port Vale.