Liga angielska - 3. kolejka League Two: Northampton Town - Macclesfield Town 1-2 (0-1)

17 sierpnia na PTS Academy Stadium odbył się pojedynek 3. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Northampton Town i Macclesfield Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Macclesfield Town 2-1. Na stadionie zasiadło 4 319 widzów.

3. kolejka Anglia - League Two
2019-08-17 16:00 | Stadion: PTS Academy Stadium | Widzów: 4319 | Arbiter: J. Oldham
T. Archibald 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna Macclesfield Town wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Macclesfield Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Northampton Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Macclesfield Town otworzyli wynik. W 39. minucie Ben Stephens dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zanotował Theodore Archibald.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Macclesfield Town.

Drugą połowę jedenastka Northampton Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Harry'ego Smitha wszedł Vadaine Oliver. W 62. minucie za Joe Martina wszedł Andrew Williams.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Shaun McWilliams, zawodnik Northampton Town. W 72. minucie w drużynie Northampton Town doszło do zmiany. Junior Morias wszedł za Matthew Warburtona.

Zespół Northampton Town nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Jordan Turnbull. Przy strzeleniu gola asystował Charlie Goode.

Chwilę później trener Macclesfield Town postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Bena Stephensa wszedł Virgil Gomis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Macclesfield Town: Emmanuelowi Osadebe'owi w 74. i Coreyowi O'Keefe'owi w 77. minucie. W 76. minucie boisko opuścili zawodnicy Macclesfield Town: Corey O'Keefe, Connor Kirby, a na ich miejsce weszli Eddie Clarke, Jak McCourt.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Macclesfield Town w 90. minucie spotkania, gdy Theodore Archibald zdobył drugą bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia wręczył kartkę Owenowi Evansowi z Macclesfield Town.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Eddie Clarke76′
62′ Joe Martin
Fiacre Kelleher
 72′ Jordan Turnbull
Theo Vassell
Scott Wharton
Miles Welch-Hayes
Nicky Adams
Ben Stephens  39′ 73′
69′ Shaun McWilliams
Theodore Archibald  90′
Ryan Watson
Jay Harris
72′ Matthew Warburton
Jak McCourt76′
46′ Harry Smith
Fraser Horsfall
72′ Junior Augustus Morias
Corey O'Keeffe76′ 77′
46′ Vadaine Oliver
Connor Kirby76′
Billy Waters
Jacob Blyth
62′ Andrew Williams

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Macclesfield Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Morecambe FC. Tego samego dnia Swindon Town FC będzie gościć drużynę Northampton Town.