Liga angielska - 3. kolejka League Two: Newport County AFC - Plymouth Argyle FC 1-0 (0-0)

W starciu 3. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 17 sierpnia, zespół Newport County zwyciężył z Plymouth Argyle 1-0 (0-0). Mecz na Rodney Parade obejrzało 5 048 widzów.

K. Howkins 81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrała aż siedem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Plymouth Argyle zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Newport County była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie Mickey Demetriou został zastąpiony przez Kyle'a Howkinsa.

Drugą połowę drużyna Newport County rozpoczęła w zmienionym składzie, za Scotta Bennetta wszedł Tristan Abrahams. W 53. minucie w jedenastce Plymouth Argyle doszło do zmiany. Jose Baxter wszedł za Joe Edwardsa.

W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Jossowi Labadiemu z zespołu gospodarzy. W 69. minucie w drużynie ”The Greens” doszło do zmiany. Conor Grant wszedł za Antoniego Sarcevica.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Kyle Howkins dla zespołu Newport County. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Ryan Haynes.

W następstwie utraty gola trener Plymouth Argyle postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Dominica Telforda i na pole gry wprowadził napastnika Klaidiego Lolosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Jamille'owi Mattowi, piłkarzowi Newport County.

Alex Palmer
46′ Scott Bennett
Niall Canavan
21′ Mickey Demetriou
Scott Wootton
63′ Joss Labadie
Ryan Taylor
86′ Jamille Matt
Callum McFadzean
Nick Townsend
Michael Cooper
21′  81′ Kyle Howkins
Adam Randell
46′ Tristan Abrahams
Jose Baxter53′
Corey Whitely
Klaidi Lolos84′

Sędzia nie ukarał zawodników Plymouth Argyle żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka ”The Greens” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek zespół ”The Greens” rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Salford City FC. Tego samego dnia Walsall FC będzie gościć jedenastkę Newport County.