Liga angielska - 3. kolejka League Two: Forest Green Rovers FC - Grimsby Town FC 1-0 (0-0)

17 sierpnia na The New Lawn w Nailsworth odbył się mecz 3. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Forest Green Rovers i Grimsby Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Forest Green Rovers 1-0. Spotkanie obejrzało 2 152 widzów.

3. kolejka Anglia - League Two
2019-08-17 16:00 | Stadion: The Innocent [Insert Name Here] Stadium | Widzów: 2152 | Arbiter: L. Doughty
Forest Green Rovers FC
Grimsby Town FC
1
0
J. Mondal 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Grimsby Town wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Grimsby Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Forest Green Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Carlowi Winchesterowi z Forest Green Rovers. Była to 31. minuta starcia.

Drugą połowę drużyna Forest Green Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mathewa Stevensa wszedł Dayle Grubb. Trener Forest Green Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Kevina Dawsona i na pole gry wprowadził napastnika Juniora Mondala. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 74. minucie za Mosesa Ogbu wszedł Jordan Cook.

Dopiero w drugiej połowie Junior Mondal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Forest Green Rovers, zdobywając bramkę w 75. minucie meczu. W 80. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Charles Vernam, Sebastian Ring, a na ich miejsce weszli Matt Green, Harry Clifton.

Harry Clifton80′
69′ Kevin Patrick Dawson
Jake Hessenthaler
Nathan McGinley
Eliott Whitehouse
31′ Carl Winchester
Matt Green80′
46′ Mathew Stevens
Liam Gibson
46′ Dayle Grubb
Charles Vernam80′
69′  75′ Junior Mondal
Max Wright

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Forest Green Rovers wręczył jedną żółtą.

Jedenastka Forest Green Rovers w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Grimsby Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Colchester United FC. Tego samego dnia Port Vale FC będzie rywalem drużyny Forest Green Rovers w meczu, który odbędzie się w Stoke-on-Trencie.