Liga angielska - 3. kolejka League Two: Crewe Alexandra FC - Walsall FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Crewe Alexandra wygrała z Walsall FC 1-0 (0-0). Mecz na Alexandra Stadium obejrzało 4 629 widzów.

3. kolejka Anglia - League Two
2019-08-17 16:00 | Stadion: Alexandra Stadium | Widzów: 4629 | Arbiter: A. Young
Crewe Alexandra FC
Walsall FC
1
0
E. Nolan 61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 mecze drużyna Crewe Alexandra wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Walsall FC (”The Saddlers”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Crewe Alexandra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie za Camerona Normana wszedł James Hardy. Trener Walsall FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jacka Kierseya i na pole gry wprowadził napastnika Wesa McDonalda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedyną bramkę meczu dla Crewe Alexandra zdobył Eddie Nolan w 61. minucie. W 69. minucie Josh Gordon został zmieniony przez Elijaha Adebaya, co miało wzmocnić drużynę Walsall FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Powella na Owena Dale'a.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Crewe Alexandra: Oliverowi Lancashire'owi w 73. i Perry'emu Ngowi w 78. minucie. W samej końcówce pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Oliver Lancashire, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Crewe Alexandra postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Charliego Kirka wszedł Nicky Hunt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Minutę później żółtymi kartkami zostali ukarani Cameron Pring, Dan Scarr z drużyny gości.

Liam Roberts
73′ 89′ Oliver Lancashire
James Clarke
78′ Perry Ng
Zak Jules
 61′ Eddie Nolan
Cameron Norman59′
Harry Pickering
Cameron Pring90′
90′ Charlie Kirk
Stuart Sinclair
71′ Daniel Powell
Caolan Lavery
Chris Porter
Josh Gordon69′
Dave Richards
Jack Rose
90′ Nicky Hunt
Gary Liddle
71′ Owen Dale
Wes McDonald59′
Lewis Reilly
Elijah Adebayo69′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a ”The Saddlers” wręczył dwie żółte.

Zespół Crewe Alexandra w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek zespół Walsall FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Newport County AFC. Tego samego dnia Crawley Town FC będzie gościć zespół Crewe Alexandra.