Liga angielska - 3. kolejka League Two: Carlisle United FC - Mansfield Town FC 0-2 (0-2)

17 sierpnia na Brunton Park odbyło się starcie 3. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Carlisle Utd i Mansfield Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Mansfield Town 2-0. Na stadionie stawiło się 4 576 widzów.

N. Maynard 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań zespół Mansfield Town wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut zespół Mansfield Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Carlisle Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Danny Rose wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mansfield Town, strzelając gola w 28. minucie pojedynku. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Willem Tomlinson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mansfield Town w 45. minucie spotkania, gdy Nicky Maynard zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Danny Rose.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

W 56. minucie za Harry'ego McKirdy'ego wszedł Elias Sørensen. Między 67. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Między 72. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Mansfield Town: Nicky Maynard, Alexander MacDonald, Neal Bishop, na ich miejsce weszli: CJ Hamilton, Alistair Smith, Otis Mohammed. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Scougalla, Nathana Thomasa zajęli: Olufela Olomola, Hallam Hope.

Krystian Pearce
79′ Byron Webster
Ryan Sweeney67′
79′ Nathan Thomas
Hayden White79′
56′ Harry McKirdy
Danny Rose  28′
72′ Stefan Scougall
Otis Jan Mohammed Khan89′
79′ Hallam Hope
Alistair Smith86′
Jon Mellish
CJ Hamilton72′
72′ Olufela Olomola
Jason Law
56′ Elias Sørensen
Omari Sterling-James

Zawodnicy Carlisle Utd dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Mansfield Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Leyton Orient. Tego samego dnia Cheltenham Town FC będzie gościć jedenastkę Carlisle Utd.