Liga angielska - 3. kolejka League Two: Bradford City AFC - Oldham Athletic AFC 3-0 (2-0)

17 sierpnia na Northern Commercials Stadium odbyło się spotkanie 3. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Bradford City i Oldham AFC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bradford City 3-0. Starcie obejrzało 14 447 widzów.

3. kolejka Anglia - League Two
2019-08-17 16:00 | Stadion: The Utilita Energy Stadium | Widzów: 14447 | Arbiter: G. Eltringham
S. Scannell 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Oldham AFC wygrała aż 21 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się James Vaughan. Przy zdobyciu bramki pomagał Connor Wood.

Zespół Oldham AFC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy , zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry wynik na 2-0 podwyższył Clayton Donaldson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kelvin Mellor.

W 37. minucie za Christophera Missilou wszedł Scott Wilson. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ashley Smith-Brown z Oldham AFC. Była to 42. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Oldham AFC wyszła w zmienionym składzie, za Ashleya Smitha-Browna wszedł Thomas Hamer.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sean Scannell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bradford City, strzelając kolejnego gola w 72. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Clayton Donaldson.

Chwilę później trener Bradford City postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Vaughana. Na boisko wszedł Shay McCartan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 77. minucie Sean Scannell został zmieniony przez Omariego Patricka, a za Daniela Devinego wszedł na boisko Hope Akpan, co miało wzmocnić drużynę Bradford City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Désiré Segbégo na Chrisa Eagles'a. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia wręczył kartkę Hope Akpanowi z zespołu gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Sonhy Sefil
80′ Daniel Devine
Ashley Smith-Brown42′ 46′
Kelvin Mellor
Mohamed Maouche
Matt Palmer
Christopher Missilou37′
 72′ 77′ Sean Scannell
Mohamad Sylla
 32′ Clayton Donaldson
Désiré Segbé Azankpo78′
 4′ 75′ James Vaughan
Jamie Stott
80′ 90′ Hope Akpan
Johan Okeiths Branger Engone
Jermaine Anderson
Chris Eagles78′
77′ Omari Patrick
Urko Vera Mateos
75′ Shay McCartan
Scott Wilson37′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek zespół Oldham AFC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Exeter City FC. Tego samego dnia Stevenage FC będzie gościć jedenastkę Bradford City.