Liga angielska - 3. kolejka League One: Shrewsbury Town FC - Rochdale AFC 0-0

W starciu 3. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 17 sierpnia, zespół Shrewsbury Town zremisował z Rochdale 0-0. Mecz na Montgomery Waters Meadow obejrzało 5 641 widzów.

3. kolejka Anglia - League One
2019-08-17 16:00 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 5641 | Arbiter: B. Toner
Shrewsbury Town FC
Rochdale AFC
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Jedenastka Rochdale wygrała aż 17 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko 11.

Od pierwszych minut drużyna Rochdale zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Shrewsbury Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ethanowi Ebanksowi-Landellowi ze Shrewsbury Town. Była to 39. minuta meczu.

W 57. minucie za Matta Done'a wszedł Aaron Morley. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia wręczył kartkę Shaunowi Whalleyowi z drużyny gospodarzy.

Trener Rochdale postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Stephena Dooleya i na pole gry wprowadził napastnika Calvina Andrew. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 78. minucie arbiter ukarał kartką Rhysa Norringtona-Daviesa, piłkarza gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Shrewsbury Town doszło do zmiany. Brad Walker wszedł za Seana Gossa.

Jim McNulty
39′ Ethan Ebanks-Landell
Matt Done57′
90′ Sean Goss
Stephen Dooley72′
57′ Luke McCormick
Jimmy Keohane
62′ Steve Morison
Oliver Rathbone
61′ Shaun James Whalley
Luke Matheson
57′ Louis Thompson
Aaron Morley57′
90′ Brad Walker
Calvin Andrew72′
62′ Fejiri Okenabirhie
Fabio Tavares

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Rochdale pokazał jedną.

Zespół Shrewsbury Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższy wtorek zespół Rochdale zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Sunderland AFC. Tego samego dnia Accrington Stanley FC będzie gościć jedenastkę Shrewsbury Town.