Liga angielska - 3. kolejka League One: Portsmouth FC - Wigan Athletic FC 1-2 (0-1)

26 września na Fratton Park odbyło się spotkanie 3. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Wigan Athletic. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Wigan Athletic 2-1.

T. James 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Portsmouth FC (”Pompey”) wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Wigan Athletic (”The Latics”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ”Pompey” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie w jedenastce Wigan Athletic doszło do zmiany. Danny Gardner wszedł za Toma Pearce'a.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Joe Garner z drużyny gości. Była to 25. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lee Evans wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wigan Athletic, strzelając gola w 39. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Wigan Athletic.

W 48. minucie kartkę dostał Nathan Cameron z Wigan Athletic. W 58. minucie Marcus Harness został zmieniony przez Ellisa Harrisona.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Latics” w 59. minucie spotkania, gdy Thomas James zdobył drugą bramkę. W 71. minucie Michael Jacobs został zmieniony przez Ryana Williamsa, a za Bryna Morrisa wszedł na boisko Andy Cannon, co miało wzmocnić zespół ”Pompey”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Viva Solomona-Otabora na Gavina Masseya.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce pojedynku na listę strzelców wpisał się Ellis Harrison. Sytuację bramkową stworzył John Marquis.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce ”The Latics” doszło do zmiany. Oliver Crankshaw wszedł za Christophera Merriego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Lee Evans  39′
58′ Marcus Harness
Christopher Merrie90′
71′ Michael Jacobs
Kal Naismith
71′ Bryn Morris
Emeka Obi
71′ Andy Cannon
Oliver Crankshaw90′
Ben Close
Danny Gardner22′
71′ Ryan Williams
Charlie Jolley
58′  89′ Ellis Harrison
Gavin Massey80′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Portsmouth FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

3 października jedenastka Wigan Athletic zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Doncaster Rovers FC. Tego samego dnia Burton Albion FC będzie przeciwnikiem zespołu ”Pompey” w meczu, który odbędzie się w Burton-upon-Trencie.