Liga angielska - 3. kolejka League One: Plymouth Argyle FC - Shrewsbury Town FC 1-1 (1-1)

W starciu 3. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Plymouth Argyle zremisowała ze Shrewsbury Town 1-1 (1-1). Mecz odbył się na Home Park.

J. Vela 14'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Shrewsbury Town otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Josh Vela. Sytuację bramkową stworzył Brad Walker.

W 29. minucie Lewis MacLeod został zmieniony przez Panutche Camarę.

Jedenastka gospodarzy (”The Greens”) wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie wynik ustalił Conor Grant. Przy zdobyciu bramki pomógł George Cooper.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niestety w 56. minucie meczu Matija Šarkić bramkarz Shrewsbury Town z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Harry'ego Burgoyne'a - rezerwowego bramkarza drużyny. Po godzinie gry w zespole Shrewsbury Town doszło do zmiany. Oliver Norburn wszedł za Scotta Higha.

Trener Plymouth Argyle postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Dominica Telforda i na pole gry wprowadził napastnika Ryana Hardiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie w zespole Shrewsbury Town doszło do zmiany. Leon Clarke wszedł za Daniela Udoha. Jedyną kartkę w meczu dostał Niall Canavan z jedenastki gospodarzy. Była to 74. minuta spotkania.

Matija Šarkić56′
74′ Niall Canavan
Marlon Fossey
Scott Wootton
Scott Golbourne
66′ Dominic Telford
Aaron Pierre
George Cooper
Ro-Shaun Williams
 29′ Conor Grant
Scott High62′
29′ Lewis MacLeod
Donald Love
29′ Panutche Amadu Pereira Camará
Ryan Barnett
Adam Randell
Oliver Norburn62′
66′ Ryan Hardie
Leon Clarke70′
Klaidi Lolos
Joshua Daniels

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Plymouth Argyle przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Shrewsbury Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

3 października jedenastka Shrewsbury Town zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Gillingham FC. Tego samego dnia Hull City AFC będzie gościć zespół ”The Greens”.