Liga angielska - 3. kolejka League One: Peterborough United FC - Ipswich Town 2-2 (1-1)

W meczu 3. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Peterborough United zremisowała z Ipswich Town 2-2 (1-1). Mecz na Weston Homes Stadium obejrzało 10 071 widzów.

3. kolejka Anglia - League One
2019-08-17 16:00 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 10071 | Arbiter: M. Coy
L. Chambers 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Peterborough United wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Ipswich Town (”The Tractor Boys”) trafił do bramki rywala. W czwartej minucie bramkę zdobył James Norwood.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ivan Toney. Przy strzeleniu gola pomagał Marcus Maddison.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Ipswich Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Gwiona Edwardsa. Na boisko wszedł Alan Judge, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w 62. minucie spotkania, gdy Mohamed Eisa strzelił drugiego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Frankiemu Kentowi, zawodnikowi Peterborough United.

W 66. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 73. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Myles'owi Kenlockowi i Joshowi Knightowi. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ipswich Town doszło do zmiany. Idris El Mizouni wszedł za Daniela Rowe'a.

W 74. minucie za Marcusa Maddisona wszedł Serhat Tasdemir. W 85. minucie w jedenastce Peterborough United doszło do zmiany. Joe Ward wszedł za Mohameda Eisę. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Niall Mason z zespołu gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ipswich Town przyniosły efekt bramkowy. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia Luke Chambers wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Idris El Mizouni.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Janoi Donacien
65′ Frankie Kent
Myles Kenlock73′
73′ Josh Knight
Luke Woolfenden
90′ Niall Mason
Flynn Downes
George Boyd
Gwion Edwards62′
74′ Marcus Maddison
Daniel Martin Rowe74′
Louis Samuel Reed
Cole Skuse
 29′ Ivan Toney
James Norwood  4′ 66′ (k.)
 62′ 85′ Mohamed Eisa
Andre Dozzell
74′ Serhat Taşdemir
Emyr Huws
85′ Joe Ward
Alan Judge62′
Idris Kanu
Jordan Roberts

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Peterborough United, a zawodnikom gości wręczył jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół ”The Tractor Boys” w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.

Już w najbliższy wtorek drużyna Ipswich Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie AFC Wimbledon. Tego samego dnia Southend United FC będzie przeciwnikiem jedenastki Peterborough United w meczu, który odbędzie się w Southend-on-Sei.