Liga angielska - 3. kolejka League One: Northampton Town FC - Hull City AFC 0-2 (0-2)

W meczu 3. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 26 września, jedenastka Northampton Town przegrała z Hull City 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na PTS Academy Stadium.

G. Honeyman 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Northampton Town wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 26. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hull City (”Tygrysy”) i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hull City w 34. minucie spotkania, gdy Keane Lewis-Potter strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystował George Honeyman.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Tygrysów”, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie wpakował piłkę do siatki rywali George Honeyman. Asystę zaliczył Hakeeb Adelakun.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

W 52. minucie kartką został ukarany Greg Docherty, zawodnik ”Tygrysów”. W 54. minucie Matthew Warburton zastąpił Josepha Nuttalla.

W 69. minucie sędzia przyznał kartkę Ryanowi Watsonowi z Northampton Town. W 70. minucie Hakeeb Adelakun został zmieniony przez Jamesa Scotta, a za Keane'a Lewisa-Pottera wszedł na boisko Daniel Batty, co miało wzmocnić jedenastkę Hull City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Marshalla na Caleba Chukwuemekę oraz Lukę Račicia na Nicky'ego Adamsa.

Alfie Jones
72′ Mark Marshall
Reece Burke
Joe Martin
Jordy de Wijs26′
Joseph Mills
Callum Elder
84′ Luka Račić
Josh Emmanuel
33′ Christopher Missilou
Hakeeb Adelakun70′
69′ Ryan Watson
Greg Docherty52′
54′ Matthew Warburton
Lewie Coyle
84′ Nicky Adams
Sean McLoughlin
Chris Lines
Daniel Batty88′
Morgan Roberts
Callum Jones
72′ Caleb Chukwuemeka
Thomas Mayer
54′ Joseph Nuttall
James Scott70′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki ”Tygrysom”, a w drugiej jedną. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Hull City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

3 października jedenastka Hull City będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Plymouth Argyle FC. Tego samego dnia Bristol Rovers FC będzie gościć zespół Northampton Town.