Liga angielska - 3. kolejka League One: Lincoln City - Southend United FC 4-0 (2-0)

W spotkaniu 3. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Lincoln City wysoko wygrała z Southend United 4-0 (2-0). Mecz na Sincil Bank obejrzało 9 016 widzów.

Bruno Andrade 81'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Southend United wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Southend United zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Lincoln City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez drużynę Lincoln City w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Jason Shackell. W zdobyciu bramki pomógł Jorge Grant.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lincoln City w 40. minucie spotkania, gdy Harry Toffolo zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Jacka Payne'a.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Elvisowi Bwomono z drużyny gości. Była to 45. minuta pojedynku.

Na drugą połowę zespół Southend United wyszedł w zmienionym składzie, za Charliego Kelmana, Sama Mantoma weszli Ethan Hamilton, Stephen Humphrys. W 47. minucie kartką został ukarany Joe Shaughnessy, zawodnik Southend United.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lincoln City w 48. minucie spotkania, gdy Tyler Walker strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter wręczył kartkę Markowi Milliganowi z Southend United.

W 63. minucie Michael Bostwick zastąpił Michaela O'Connora. W 65. minucie w zespole Southend United doszło do zmiany. Layton Ndukwu wszedł za Stephena McLaughlina. Chwilę później trener Lincoln City postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Tylera Walkera. Na boisko wszedł John Akinde, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Lincoln City doszło do zmiany. Bruno Andrade wszedł za Harry'ego Andersona.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Andrade wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lincoln City, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował John Akinde.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Nathan Ralph
 31′ Jason Shackell
Joe Shaughnessy47′
 40′ Harry Toffolo
John White
73′ Harry Anderson
Isaac Hutchinson
63′ Michael Bostwick
Simon Cox
 48′ (k.) 67′ Tyler Walker
Ethan Hamilton46′
63′ Michael O'Connor
Brandon Goodship
67′ John Akinde
Stephen Humphrys46′
73′  81′ Bruno Miguel Carvalho Andrade
Layton Ndukwu65′

Sędzia nie ukarał zawodników Lincoln City żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół Southend United rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Peterborough United FC. Tego samego dnia Milton Keynes Dons FC będzie gościć drużynę Lincoln City.