Liga angielska - 3. kolejka League One: Lincoln City - Charlton Athletic FC 2-0 (1-0)

W starciu 3. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 27 września, drużyna Lincoln City zwyciężyła z Charltonem Athletic 2-0 (1-0). Mecz odbył się na LNER Stadium.

L. Montsma 88'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut drużyna Charltonu Athletic (”The Addicks”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lincoln City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Conor McGrandles z Lincoln City. Była to 37. minuta spotkania.

W pierwszej minucie doliczonego czasu minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Jorge Granta. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Harry Anderson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lincoln City.

W 62. minucie Akin Famewo został zmieniony przez Bena Watsona. Po chwili trener Lincoln City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Conora McGrandlesa. Na boisko wszedł Brennan Johnson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 75. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Erhun Öztümer został zmieniony przez Jake Forstera-Caskeya, a za Dylana Levitta wszedł na boisko Jonny Williams, co miało wzmocnić drużynę ”The Addicks”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harry'ego Andersona na Anthony'ego Scully'ego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Lewis Montsma. Asystę zaliczył Jorge Grant.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jake Forsterowi-Caskeyowi i Brennanowi Johnsonowi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Ben Amos
84′ Timothy Eyoma
Charlie Barker87′
Adam Lewis Jackson
Akin Famewo62′
 88′ Lewis Montsma
Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja
Seán Roughan
Ben Purrington
79′ Harry Anderson
Alfie Doughty
 45′ 45′ (k.) Jorge Grant
Dylan Levitt77′
Liam Bridcutt
Erhun Aksel Öztümer77′
James Jones
Darren Pratley75′
37′ 69′ Conor McGrandles
James Vennings
69′ 90′ Brennan Johnson
Ben Watson62′ 82′
79′ Anthony Scully
Jonny Williams77′
Ramirez Howarth
Josh Davison

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Lincoln City, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedenastka Lincoln City w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół ”The Addicks” rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Sunderland AFC. Tego samego dnia Blackpool FC będzie gościć drużynę Lincoln City.