Liga angielska - 3. kolejka League One: Crewe Alexandra - Milton Keynes Dons 2-0 (2-0)

W starciu 3. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 26 września, zespół Crewe Alexandra wygrał z Milton Keynes Dons 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Alexandra Stadium.

O. Finney 20'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna Milton Keynes Dons wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crewe Alexandra w 13. minucie spotkania, gdy Mikael Mandron strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Ryan Wintle.

Niedługo później Oliver Finney wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crewe Alexandra, zdobywając kolejną bramkę w 20. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Owen Dale.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Benowi Gladwinowi z Milton Keynes Dons. Była to 37. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Milton Keynes Dons wyszedł w zmienionym składzie, za Lasse Sørensena wszedł Scott Fraser. Między 56. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 70. minucie Oliver Finney został zmieniony przez Josha Lundstrama. Chwilę później trener Milton Keynes Dons postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Joe Masona. Na boisko wszedł Sam Nombe, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie Owen Dale został zmieniony przez Calluma Ainleya, co miało wzmocnić drużynę Crewe Alexandra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matthew Sorinolę na Richarda Keogha.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Carlton Morris, piłkarz Milton Keynes Dons. W drugiej połowie nie padły gole.

Warren O'Hora
 20′ 56′ 70′ Oliver Finney
Lasse Sørensen46′
78′ Owen Dale
Joe Mason71′
 13′ Mikael Mandron
Richard Keogh83′
78′ Callum Ainley
Regan Poole
Tom Lowery
Scott Fraser46′ 65′
70′ Josh Lundstram
David Kasumu
Offrande Zanzala
Sam Nombe71′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Crewe Alexandra, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedenastka Crewe Alexandra w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

3 października jedenastka Milton Keynes Dons rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Ipswich Town. Tego samego dnia Oxford United FC będzie gościć zespół Crewe Alexandra.