Liga angielska - 3. kolejka League One: Burton Albion FC - Rotherham United FC 0-1 (0-1)

W spotkaniu 3. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 17 sierpnia, zespół Burton Albion przegrał z Rotherhamem United 0-1 (0-1). Mecz na Pirelle Stadium w Burton-upon-Trencie obejrzało 3 822 widzów.

3. kolejka Anglia - League One
2019-08-17 16:00 | Stadion: Pirelli Stadium | Widzów: 3822 | Arbiter: N. Kinseley
Burton Albion FC
Rotherham United FC
0
1
K. O'Hara 24' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka Rotherhamu United wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Rotherhamu United zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Burton Albion była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Burton Albion Kieran O'Hara.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rotherhamu United.

W 57. minucie Freddie Ladapo zastąpił Shauna MacDonalda. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rotherhamu United doszło do zmiany. Jamie Lindsay wszedł za Daniela Barlasera.

Trener Burton Albion postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił obrońcę Johna Brayforda i na pole gry wprowadził napastnika Olivera Šarkicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie Michael Smith został zmieniony przez Jamiego Proctora, co miało wzmocnić drużynę Rotherhamu United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stephena Quinna na Kierana Wallace'a oraz Scotta Frasera na Davida Templetona. Jedyną kartkę w meczu dostał Clark Robertson z Rotherhamu United. Była to 84. minuta spotkania.

Broadhead
24′ (samob.) Kieran O'Hara
Daniel Lønne Iversen
75′ John Brayford
Richard Wood
88′ Scott Fraser
Daniel Barlaser72′
John-Joe O'Toole
Matty Crooks
80′ Stephen Quinn
Shaun MacDonald57′
80′ Kieran Wallace
Jake Southern-Cooper
75′ Oliver Šarkić
Jamie Proctor80′
88′ David Cooper Templeton

Sędzia nie ukarał piłkarzy Burton Albion żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Rotherhamu United zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Bury FC. Tego samego dnia Oxford United FC będzie gościć zespół Burton Albion.