Liga angielska - 3. kolejka Championship: Watford FC - Luton Town FC 1-0 (1-0)

26 września na Vicarage Road odbył się mecz 3. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Watford FC i Lutonu Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Watford FC 1-0.

João Pedro 35'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia zespół Lutonu Town wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut zespół Lutonu Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Watford FC (”Szerszenie”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył João Pedro dla drużyny Watford FC. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Ken Sema.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Szerszenie”.

W 58. minucie Elliott Lee zastąpił Jordana Clarka. Od 63 minuty boisko opuścili zawodnicy Watford FC: Nathaniel Chalobah, João Pedro, Ismaila Sarr, na ich miejsce weszli: Ayotomiwa Dele-Bashiru, Troy Deeney, Domingos Quina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamesa Collinsa, Ryana Tunnicliffe'a zajęli: Danny Hylton, Kazenga LuaLua.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Luton Town: Matthew Pearsonowi w 75. minucie i Rhysowi Norringtonowi-Daviesowi w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Matthew Pearson75′
63′ Nathaniel Chalobah
Pelly Ruddock Mpanzu
James Garner
Luke Berry
Ken Sema
Ryan Tunnicliffe78′
90′ Ismaila Sarr
Elliott Lee58′
 35′ 89′ João Pedro Junqueira de Jesus
Tom Lockyer
63′ Ayotomiwa Dele-Bashiru
Jordan Clarke58′
90′ Domingos Quina
Kazenga LuaLua78′
89′ Troy Deeney
George Moncur
Glenn Murray
Danny Hylton71′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lutonu Town pokazał dwie żółte.

3 października zespół Lutonu Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Wycombe Wanderers FC. Tego samego dnia Reading FC będzie gościć jedenastkę ”Szerszenie”.