Liga angielska - 3. kolejka Championship: Swansea City AFC - Preston North End FC 3-2 (1-1)

17 sierpnia na Liberty Stadium odbyło się spotkanie 3. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City i Prestonu. Mecz zakończył się zwycięstwem Swansea City 3-2. Pojedynek obejrzało 15 250 widzów.

3. kolejka Anglia - Championship
2019-08-17 16:00 | Stadion: Liberty Stadium | Widzów: 15250 | Arbiter: D. Whitestone
D. Johnson 67'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Swansea City wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Joe Rafferty wywołał eksplozję radości wśród kibiców Prestonu (”The Lilywhites”), zdobywając bramkę w 11. minucie starcia.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Darnell Fisher z zespołu gości. Była to 18. minuta pojedynku. W 22. minucie w jedenastce Swansea City doszło do zmiany. Andre Ayew wszedł za Nathana Dyera. W 26. minucie Louis Moult został zmieniony przez Andre'a Greena.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Borja Bastón. Asystę przy bramce zanotował Connor Roberts.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę jedenastka Swansea City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alda Kalulu wszedł George Byers.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie dającego prowadzenie gola dla zawodników Swansea City strzelił George Byers. Przy strzeleniu gola asystował Borja Bastón. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Daniel Johnson.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Swansea City przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Borja Bastón po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2. Asystę zanotował Jake Bidwell.

Niedługo później trener Prestonu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Billya Bodina. Na boisko wszedł Tom Barkhuizen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w zespole ”The Lilywhites” za Daniela Johnsona wszedł Alan Browne, a w jedenastce Swansea City Borja Bastón zmienił Sama Surridge'a. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Billy Bodin81′
22′ Nathan Dyer
Paul Gallagher
Jay Fulton
Daniel Johnson  67′ (k.) 81′
Matt Grimes
Ben Pearson
46′ Aldo-Nsawila Kalulu Kyatengwa
Louis Elliott Moult26′
 45′, 69′ 81′ Borja González Tomás
Tom Barkhuizen81′
46′  63′ George Byers
Alan Browne81′
Kristoffer Peterson
Brad Potts
22′ Andre Ayew
Andre Green26′
81′ Sam Surridge
Jayden Stockley

Sędzia nie ukarał piłkarzy Swansea City żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę drużyna Prestonu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Stoke City FC. Tego samego dnia Queens Park Rangers FC będzie przeciwnikiem jedenastki Swansea City w meczu, który odbędzie się w Londynie.