Liga angielska - 3. kolejka Championship: Queens Park Rangers - Middlesbrough FC 1-1 (1-1)

W pojedynku 3. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 26 września, jedenastka Queens Park Rangers zremisowała z Middlesbrough FC 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie.

3. kolejka Anglia - Championship
2020-09-26 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: D. Whitestone
Queens Park Rangers FC
Middlesbrough FC
1
1
B. Osayi-Samuel 28'
C. Akpom 19'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 mecze zespół Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrał 14 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Middlesbrough FC (”Boro”) w 19. minucie spotkania, gdy Chuba Akpom zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Paddy McNair.

”Super Hoops” odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie Bright Osayi-Samuel wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie Grant Hall zastąpił Daela Frya. W 60. minucie George Thomas został zmieniony przez Toma Carrolla, co miało wzmocnić drużynę ”Super Hoops”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Djeda Spence'a na Sam Morsego.

Trener Queens Park Rangers postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Iliasa Chaira i na pole gry wprowadził napastnika Paula Smytha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Anfernee Dijkstelowi z Middlesbrough FC. Była to 85. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Marvin Johnson
73′ Ilias Chair
George Saville
 28′ Bright Osayi-Samuel
Marcus Tavernier
60′ George Thomas
Marcus Browne
60′ Tom Carroll
Dael Fry55′
Aramide Oteh
Sam Morsy64′
73′ Paul Smyth
Lewis Wing

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Middlesbrough FC przyznał jedną żółtą.

Jedenastka ”Super Hoops” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół gości w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.

3 października drużyna Middlesbrough FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Barnsley FC. Tego samego dnia Sheffield Wednesday FC będzie gościć zespół Queens Park Rangers.