Liga angielska - 3. kolejka Championship: Nottingham Forest - Birmingham City FC 3-0 (2-0)

17 sierpnia na The City Ground odbył się mecz 3. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Nottinghamu Forest i Birminghamu City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nottinghamu Forest 3-0. Na stadionie stawiło się 27 281 widzów.

3. kolejka Anglia - Championship
2019-08-17 16:00 | Stadion: The City Ground | Widzów: 27281 | Arbiter: T. Harrington
M. Dawson 65'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 77 starć drużyna Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrała 31 razy i zanotowała 21 porażek oraz 25 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia pokazał kartkę Ivanowi Šunjiciowi, piłkarzowi Birminghamu City (”The Blues”).

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nottinghamu Forest w 15. minucie spotkania, gdy Joe Lolley zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ben Watson.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Nottinghamu Forest, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Lewis Grabban. Asystę przy bramce zanotował Joe Lolley.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie Alfa Semedo został zmieniony przez Tiaga Silvę. W 60. minucie w drużynie Birminghamu City doszło do zmiany. Álvaro Giménez wszedł za Gary'ego Gardnera.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Álvaro Giménez z Birminghamu City. Była to 63. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michael Dawson wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Forestu”, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystował Tiago Silva.

W 73. minucie Samba Sow został zmieniony przez Alberta Adomaha, a za Sammego Ameobiego wszedł na boisko Rafa Mir, co miało wzmocnić jedenastkę ”Forestu”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Crowleya na Steve'a Seddona w 90. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Lee Camp
 65′ Michael Dawson
Maxime Colin
Jack Robinson
Harlee Dean
Joe Worrall
Kristian Pedersen
79′ Sammy Ameobi
Marc Roberts
Matty Cash
Daniel Crowley90′
57′ Alfa Semedo Esteves
David Davis
73′ Samba Sow
Gary Gardner60′
Ben Watson
Ivan Šunjić15′
 15′ Joe Lolley
Francisco José Villalba Rodrigo
 22′ Lewis Grabban
Steve Seddon90′
73′ Albert Adomah
Craig Gardner
57′ Tiago Silva
Agustín Medina Delgado
79′ Rafael Mir Vicente
Álvaro Giménez Candela60′ 63′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Birminghamu City pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”The Blues” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.