Liga angielska - 3. kolejka Championship: Millwall FC - Sheffield Wednesday FC 1-0 (1-0)

17 sierpnia na The Den w Londynie odbyło się starcie 3. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Milwall FC i Sheffield Wednesday. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Milwall FC 1-0. Mecz obejrzało 15 017 widzów.

M. Smith 37'

Od pierwszych minut zespół Sheffield Wednesday zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Milwall FC (”Lwy”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedynego gola meczu strzelił Matt Smith dla zespołu Milwall FC. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Connor Mahoney.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Jed Wallace, tym samym drużyna gospodarzy musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Lwy”.

Na drugą połowę drużyna Sheffield Wednesday wyszła w zmienionym składzie, za Dominica Iorfę wszedł Barry Bannan. W 52. minucie w zespole Milwall FC doszło do zmiany. Tom Bradshaw wszedł za Matta Smitha.

W 56. minucie żółtą kartką został ukarany Liam Palmer, piłkarz Sheffield Wednesday. W 59. minucie Liam Palmer zastąpił Massima Luonga. Trener Sheffield Wednesday postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Kieran Lee i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Rhodesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia wręczył żółtą kartkę Mahlonowi Bakerowi z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Keiren Westwood
90′ Mahlon Beresford Baker Romeo
Tom Lees
74′ Connor Mahoney
Adam Reach
Ben Thompson
Jacob Murphy
43′ Jed Wallace
Kadeem Harris
Shaun Williams
Kieran Lee65′
 37′ 52′ Matt Smith
Liam Palmer56′ 59′
83′ Aiden O'Brien
Steven Fletcher
Luke Steele
Cameron Dawson
83′ Shane Ferguson
Morgan Fox
Shaun Hutchinson
Moses Odubajo
74′ Ryan Leonard
Barry Bannan46′
Jiri Skalak
Massimo Luongo59′
Jón Dadi Bodvarsson
Atdhe Nuhiu
52′ Tom Bradshaw
Jordan Rhodes65′

Zawodnicy Milwall FC otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Już w najbliższy wtorek drużyna Sheffield Wednesday rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Luton Town FC. Natomiast w środę Fulham Londyn będzie rywalem zespołu Milwall FC w meczu, który odbędzie się w Londynie.