Liga angielska - 3. kolejka Championship: Millwall FC - Brentford FC 1-1 (1-1)

W pojedynku 3. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 26 września, drużyna Milwall FC zremisowała z Brentford FC 1-1 (1-1). Mecz odbył się na The Den w Londynie.

I. Toney 21'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia jedenastka Milwall FC (”Lwy”) wygrała siedem razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W trzeciej minucie Rico Henry został zastąpiony przez Dominica Thompsona.

Już na początku meczu to ”Lwy” otworzyli wynik. W czwartej minucie Jed Wallace dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zaliczył Mason Bennett.

Między 13. a 20. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Milwall FC i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Brentford FC odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Toney.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Ryanowi Leonardowi z Milwall FC. Była to 64. minuta pojedynku. Trener Brentford FC postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Sergiego Canósa i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Benrahmę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Luke Daniels
18′ Mahlon Beresford Baker Romeo
Henrik Dalsgaard
Jake Cooper
Rico Henry3′
20′ Shaun Hutchinson
Pontus Jansson
90′ Scott Malone
Ethan Pinnock
Alex Pearce
Sergi Canós Tenes73′
64′ Ryan Leonard
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
 4′ Jed Wallace
Christian Nørgaard
Ryan Woods
Bryan Mbeumo
79′ Tom Bradshaw
Ivan Toney  21′ (k.)
79′ Mason Bennett
Pelenda Joshua Tunga Dasilva79′
Frank Fielding
David Raya Martin
90′ Murray Wallace
Charlie Goode
79′ Connor Mahoney
Dominic Thompson3′ 13′
Ben Thompson
Tarique Fosu
Shaun Williams
Mathias Jensen79′
79′ Jón Dadi Bodvarsson
Mohamed Saïd Benrahma73′
Matt Smith
Marcus Forss

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Brentford FC przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

3 października jedenastka Brentford FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Preston North End FC. Tego samego dnia Swansea City AFC będzie gościć drużynę ”Lwy”.