Liga angielska - 3. kolejka Championship: Luton Town FC - West Bromwich Albion FC 1-2 (1-0)

17 sierpnia na Kenilworth Road odbył się mecz 3. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i WBA. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem WBA 2-1. Na stadionie stawiło się 10 059 widzów.

3. kolejka Anglia - Championship
2019-08-17 16:00 | Stadion: Kenilworth Road | Widzów: 10059 | Arbiter: A. Woolmer
Luton Town FC
West Bromwich Albion FC
1
2
H. Cornick 15'
G. Diangana 48',51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała aż 15 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Lutonu Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie bramkę zdobył Harry Cornick. W zdobyciu bramki pomógł Martin Cranie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kyle Bartley z zespołu gości. Była to 21. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lutonu Town.

Na drugą połowę drużyna WBA wyszła w zmienionym składzie, za Kyle'a Edwardsa wszedł Grady Diangana.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie Grady Diangana wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Filip Krovinović.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WBA w 51. minucie spotkania, gdy Grady Diangana zdobył drugą bramkę. W 53. minucie Harry Cornick zastąpił Kazengę LuaLuę.

W następstwie utraty bramki trener Lutonu Town postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Calluma McManamana i na pole gry wprowadził napastnika Isaiaha Browna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Luton Town: Danielowi Pottsowi w 65. i Andrewowi Shinniemu w 89. minucie. W 74. minucie Matt Phillips został zmieniony przez Matheusa Pereirę, a za Kennetha Zohore'a wszedł na boisko Charlie Austin, co miało wzmocnić jedenastkę WBA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pellya Ruddocka na Andrewa Shinniego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
65′ Daniel Potts
Kyle Edwards46′
Jacob Butterfield
Nathan Ferguson
53′ Callum McManaman
Filip Krovinović
75′ Pelly Ruddock Mpanzu
Jake Livermore
Ryan Tunnicliffe
Matt Phillips74′
James Collins
Romaine Theodore Sawyers
 15′ 53′ Harry Cornick
Kenneth Zohore79′
James Shea
Jonathan Bond
James Bree
Dara O'Shea
53′ Kazenga LuaLua
Conor Townsend
George Moncur
Chris Brunt
75′ 89′ Andrew Shinnie
Grady Diangana46′  48′, 51′
53′ Isaiah Brown
Charlie Austin79′
Elliott Lee
Matheus Fellipe Costa Pereira74′

Zawodnicy Lutonu Town otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Lutonu Town rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Sheffield Wednesday FC. Natomiast w środę Reading FC zagra z zespołem WBA na jego terenie.