Liga angielska - 3. kolejka Championship: Huddersfield Town FC - Fulham Londyn 1-2 (0-0)

16 sierpnia na John Smith's Stadium odbyło się starcie 3. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Fulham FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Fulham FC 2-1. Na stadionie zasiadło 20 775 widzów.

3. kolejka Anglia - Championship
2019-08-16 20:45 | Stadion: John Smith's Stadium | Widzów: 20775 | Arbiter: J. Linington
Ivan Cavaleiro 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Fulham FC (”The Cottagers”) wygrał aż 11 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Zeze'owi Sessegnonowi z zespołu gości. Była to 15. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Fulham FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandar Mitrović.

W 54. minucie Juninho Bacuna został zastąpiony przez Trevoha Chalobaha.

Piłkarze gospodarzy (”The Terriers”) otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 57. minucie Karlan Ahearne-Grant wyrównał wynik meczu. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Florent Hadërgjonaj.

Między 58. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie w zespole Fulham FC doszło do zmiany. Bobby Reid wszedł za Stefana Johansena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fulham FC w 80. minucie spotkania, gdy Ivan Cavaleiro strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Tom Cairney.

W 83. minucie Elias Kachunga został zmieniony przez Steve'a Mouniégo, a za Aleksa Pritcharda wszedł na boisko Rajiv van La Parra, co miało wzmocnić drużynę ”The Terriers”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Cavaleirę na Harrisona Reeda. Po chwili trener Fulham FC postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Anthony'ego Knockaerta wszedł Maxime Le Marchand, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Zeze Steven Sessegnon15′
84′ Alex Pritchard
Anthony Knockaert90′
54′ Juninho Bacuna
Harry Arter
71′ Jonathan Hogg
Tom Cairney
Lewis O'Brien
Stefan Marius Johansen76′
62′ 83′ Elias Kachunga
Aleksandar Mitrović  51′
 57′ Karlan Ahearne-Grant
Ivan Cavaleiro  80′ 84′
Ryan Schofield
Marek Rodak
Herbert Bockhorn
Cyrus Christie
54′ Trevoh Chalobah
Maxime Le Marchand90′
84′ Rajiv van La Parra
Bobby De Cordova-Reid76′
Adama Diakhaby
Kevin McDonald
83′ Steve Mounié
Harrison Reed84′
Collin Quaner
Aboubakar Kamara

Drużyna ”The Cottagers” była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.