Liga angielska - 3. kolejka Championship: Bristol City FC - Sheffield Wednesday FC 2-0 (0-0)

27 września na Ashton Gate odbył się pojedynek 3. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bristolu City i Sheffield Wednesday. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bristolu City 2-0.

J. Paterson 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół Sheffield Wednesday wygrał aż 15 razy, zremisował 10, a przegrał tylko osiem.

Od pierwszych minut jedenastka Sheffield Wednesday zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Bristolu City (”The Robins”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bristol City: Tyreeqowi Bakinsonowi w 34. i Jamiemu Patersonowi w 44. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City w 59. minucie spotkania, gdy Tommy Rowe zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Chris Martin.

W 68. minucie Isaiah Brown został zmieniony przez Fisaya Dele'a-Bashiru. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Kadeemowi Harrisowi z Sheffield Wednesday. Była to 71. minuta meczu. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Adam Reach wszedł za Eliasa Kachungę.

Po chwili trener Bristolu City postanowił wzmocnić linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Nahkiego Wellsa. Na boisko wszedł Antoine Semenyo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trener Sheffield Wednesday postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Liama Palmera i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Rhodesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 90. minucie boisko opuścili ”The Robins”: Famara Diedhiou, Zeze Sessegnon, a na ich miejsce weszli Chris Martin, Jack Hunt.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jamie Paterson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu City, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu pojedynku. Bramka padła po podaniu Tommy'ego Rowego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Cameron Dawson
90′ Jack Hunt
Josh Windass
34′ Tyreeq Bakinson
Barry Bannan
 59′ Tommy Rowe
Kadeem Harris71′
90′ Chris Martin
Massimo Luongo
81′ Nahki Wells
Liam Palmer84′
 90′ 44′ Jamie Paterson
Julian Börner
90′ Zeze Steven Sessegnon
Fisayo Dele-Bashiru68′
Chris Brunt
Moses Odubajo
Niclas Eliasson
Adam Reach74′
90′ Famara Diedhiou
Joey Pelupessy
81′ Antoine Semenyo
Jordan Rhodes84′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Sheffield Wednesday rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Queens Park Rangers FC. Tego samego dnia Nottingham Forest będzie gościć drużynę Bristolu City.