Liga angielska - 3. kolejka Championship: Blackburn Rovers FC - Middlesbrough FC 1-0 (1-0)

17 sierpnia na Ewood Park odbył się mecz 3. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers i Middlesbrough FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Blackburnu Rovers 1-0. Na stadionie zasiadło 14 012 widzów.

D. Graham 25'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 91 spotkań jedenastka Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała 37 razy i zanotowała 29 porażek oraz 25 remisów.

Od pierwszych minut zespół Middlesbrough FC (”Boro”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Blackburnu Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie kartkę dostał Anfernee Dijksteel, piłkarz Middlesbrough FC.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Danny Graham dla jedenastki Blackburnu Rovers. Bramka padła w tej samej minucie. Między 26. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Wędrowców”.

W 49. minucie kartkę dostał Bradley Johnson z Blackburnu Rovers. W 61. minucie Anfernee Dijksteel został zmieniony przez Marcusa Taverniera.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter wręczył kartkę Lewisowi Travisowi z drużyny gospodarzy. W 70. minucie w jedenastce Middlesbrough FC doszło do zmiany. Marcus Browne wszedł za Marvina Johnsona. Chwilę później trener ”Wędrowców” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Dannego Grahama. Na boisko wszedł Adam Armstrong, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 76. minucie Stewart Downing został zmieniony przez Joe Rothwella, a za Bradleya Dacka wszedł na boisko John Buckley, co miało wzmocnić zespół Blackburnu Rovers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Frienda na Stephena Walkera. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lewisa Winga z ”Boro”, a w 89. minucie Derricka Williamsa z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Darren Randolph
27′ Greg Cunningham
George Friend83′
Darragh Lenihan
Daniel Sanchez Ayala26′
69′ Lewis Travis
Ryan Shotton
89′ Derrick Williams
Marvin Johnson70′
31′ Elliott Bennett
Patrick James Coleman McNair
76′ Bradley Dack
Anfernee Dijksteel24′ 61′
76′ Stewart Downing
Jonathan Howson
49′ Bradley Johnson
Lewis Wing84′
 25′ (k.) 71′ Danny Graham
Marcus Browne70′
76′ John Buckley
Adam Clayton
Corry Evans
George Saville
76′ Joe Rothwell
Marcus Tavernier61′
71′ Adam Armstrong
Stephen Walker83′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Blackburnu Rovers, a w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Middlesbrough FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Wigan Athletic FC. Tego samego dnia Hull City AFC będzie gościć jedenastkę ”Wędrowców”.