Liga angielska - 3. kolejka Championship: Barnsley FC - Coventry City FC 0-0

W pojedynku 3. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 26 września, zespół Barnsley FC zremisował z Coventry City 0-0. Starcie odbyło się na Oakwell.

3. kolejka Anglia - Championship
2020-09-26 16:00 | Stadion: Oakwell | Arbiter: J. Smith
Barnsley FC
Coventry City FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Coventry City (”Błękitni”) wygrała 14 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut jedenastka ”Błękitnych” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Barnsley FC (”The Tykes”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Cauley Woodrow z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku.

Drugą połowę drużyna ”The Tykes” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Michała Helika wszedł Dominik Frieser. W 59. minucie Luke Thomas został zmieniony przez Elliota Simõesa.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Coventry City doszło do zmiany. Jordan Shipley wszedł za Bena Sheafa. Trener Coventry City postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Jamiego Allena i na pole gry wprowadził napastnika Tylera Walkera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 80. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”The Tykes” oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 80. minucie w jedenastce Barnsley FC doszło do zmiany. Patrick Schmidt wszedł za Conora Chaplina.

Fankaty Dabo87′
46′ Michał Helik
Jamie Allen69′
85′ Alex Mowatt
Callum O'Hare
59′ Luke Thomas
Ryan Giles
45′ Cauley Woodrow
Gustavo Hamer90′
80′ Conor Chaplin
Ben Sheaf69′
80′ Callum Styles
Matt Godden
Bradley Collins
Thomas Billson
Clarke Oduor
Sam McCallum
46′ Dominik Frieser
Josh Pask
Marcel Ritzmaier
Michael Rose
Victor Adeboyejo
Jordan Shipley69′
80′ Patrick Schmidt
Amadou Bakayoko
59′ Elliot Jorge Simões Inácio
Tyler Walker69′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Barnsley FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższy piątek jedenastka Coventry City będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AFC Bournemouth. Natomiast 3 października Middlesbrough FC będzie gościć drużynę Barnsley FC.