Liga angielska - 29. kolejka League One: Oxford United FC - AFC Wimbledon 5-0 (2-0)

18 lutego na The Kassam Stadium odbył się pojedynek 29. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Wimbledon. Starcie zakończyło się zwycięstwem Oxford Utd 5-0. Na stadionie zasiadło 6 155 widzów.

29. kolejka Anglia - League One
2020-02-18 20:45 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 6155 | Arbiter: S. Purkiss
J. Henry 50'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Oxford Utd wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Matt Taylor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oxford Utd, zdobywając bramkę w 32. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył James Henry.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oxford Utd w 34. minucie spotkania, gdy Nathan Holland strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Mark Sykes.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył James Henry. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Marcus Browne.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Nathan Holland z Oxford Utd. Bramka padła po podaniu Elliotta Moore'a.

W 56. minucie za Maksa Sandersa wszedł Scott Wagstaff. Trener Wimbledon wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kwesiego Appiaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mitchell Pinnock. W 65. minucie w zespole Oxford Utd doszło do zmiany. George Thorne wszedł za Marcusa Browne'a.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Nesta Guinness-Walker z jedenastki gości. Była to 72. minuta pojedynku. Po chwili trener Oxford Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Daniel Agyei, a murawę opuścił Mark Sykes. W 76. minucie Nathan Holland został zmieniony przez Jamiego Mackiego, co miało wzmocnić zespół Oxford Utd. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe Pigotta na Adama Roscrowa w 87. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Matt Taylor po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 5-0. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował James Henry.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Nesta Guinness-Walker72′
65′ Marcus Browne
Luke O'Neill
 34′, 55′ 76′ Nathan Holland
Julien Lamy
72′ Mark Sykes
Joe Pigott87′
 50′ James Henry
Shane McLoughlin
 32′, 90′ Matt Taylor
Paul Osew
65′ George Thorne
Scott Wagstaff56′
72′ Daniel Agyei
Jack Rudoni
76′ Jamie Mackie
Kwesi Appiah56′
Slavi Spasov
Adam Roscrow87′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Wimbledon przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Wimbledon rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Blackpool FC. Tego samego dnia Ipswich Town będzie gościć jedenastkę Oxford Utd.