Liga angielska - 29. kolejka Championship: Wigan Athletic - Sheffield Wednesday 2-1 (0-1)

W meczu 29. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 28 stycznia, drużyna Wigan Athletic wygrała z Sheffield Wednesday 2-1 (0-1). Mecz na DW Stadium obejrzało 9 759 widzów.

J. Murphy 32'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Wigan Athletic (”The Latics”) wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Sheffield Wednesday zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Wigan Athletic była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Sheffield Wednesday nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Jacob Murphy. Asystę zaliczył Morgan Fox.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sheffield Wednesday.

W 51. minucie Morgan Fox został zastąpiony przez Toma Leesa.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Kieffer Moore. Przy strzeleniu gola pomógł Sam Morsy.

Kibice Sheffield Wednesday nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jordana Rhodesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sam Winnall. W 66. minucie Joe Gelhardt został zmieniony przez Michaela Jacobsa, a za Kierana Dowella wszedł na boisko Joe Williams, co miało wzmocnić drużynę Wigan Athletic. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kadeema Harrisa na Adama Reacha. Trener Wigan Athletic postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Lee Evansa i na pole gry wprowadził napastnika Joe Garnera, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wigan Athletic w 90. minucie spotkania, gdy Jamal Lowe strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Joe Garner.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Dominic Iorfa
66′ Kieran Dowell
Moses Odubajo
89′ Lee Evans
Barry Bannan
 90′ Jamal Lowe
Kadeem Harris71′
Sam Morsy
Jacob Murphy  32′
Kal Naismith
Joey Pelupessy
 56′ Kieffer Moore
Sam Winnall58′
66′ Joe Gelhardt
Atdhe Nuhiu
Jamie Jones
Joe Wildsmith
Cheyenne Dunkley
Tom Lees51′
66′ Michael Jacobs
Adam Reach71′
Gary Roberts
Osaze Urhoghide
66′ Joe Williams
Alex Hunt
89′ Joe Garner
Preslav Borukov
Gavin Massey
Jordan Rhodes58′

Już w najbliższą sobotę drużyna Sheffield Wednesday rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Millwall FC. Tego samego dnia Leeds United będzie gościć jedenastkę Wigan Athletic.