Liga angielska - 29. kolejka Championship: Reading FC - Bristol City FC 0-1 (0-0)

W meczu 29. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 28 stycznia, zespół Reading FC przegrał z Bristolem City 0-1 (0-0). Mecz na Madejski Stadium obejrzało 11 633 widzów.

29. kolejka Anglia - Championship
2020-01-28 21:00 | Stadion: Madejski Stadium | Widzów: 11633 | Arbiter: J. Linington
Reading FC
Bristol City FC
0
1
J. Paterson 62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań jedenastka Reading FC (”The Royals”) wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz trzy remisy.

Od pierwszych minut jedenastka Bristolu City (”The Robins”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu ”The Royals” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Famarę Diedhiou z Bristolu City, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Chrisa Guntera z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie George Puşcaş został zmieniony przez Sama Baldocka.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”The Robins” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Jamie Paterson. Asystę zanotował Niclas Eliasson.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Koreya Smitha, piłkarza Bristolu City. Chwilę później trener Reading FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Yakou Meïté, a murawę opuścił Tyler Blackett. W 73. minucie w jedenastce ”The Royals” doszło do zmiany. Omatsone Aluko wszedł za Johna Swifta.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Joshowi Brownhillowi z ”The Robins”. Trener ”The Robins” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Calluma O'Dowdę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jamie Paterson. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Bristolu City doszło do zmiany. Taylor Moore wszedł za Niclasa Eliassona.

Daniel Bentley
69′ Tyler Blackett
Nathan Baker
45′ Chris Gunter
Famara Diedhiou33′
73′ John Swift
Andreas Weimann
62′ George Alexandru Puşcaş
Han-Noah Massengo
73′ Omatsone Folarin Aluko
Callum O'Dowda77′
Andrew Ferai Rinomhota
Kasey Palmer
62′ Sam Baldock
Tommy Rowe
69′ Yakou Meïté
Antoine Semenyo

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Bristolu City w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższy piątek drużyna ”The Royals” rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Cardiff City FC. Natomiast w sobotę Queens Park Rangers FC będzie rywalem jedenastki ”The Robins” w meczu, który odbędzie się w Londynie.