Liga angielska - 29. kolejka Championship: Middlesbrough FC - Birmingham City FC 1-1 (0-1)

21 stycznia na Riverside Stadium odbył się pojedynek 29. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Birminghamu City. Mecz zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 18 350 widzów.

29. kolejka Anglia - Championship
2020-01-21 20:45 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 18350 | Arbiter: A. Woolmer
Middlesbrough FC
Birmingham City FC
1
1
A. Fletcher 81'
L. Jutkiewicz 27'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 85 spotkań drużyna Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała 33 razy i zanotowała 30 porażek oraz 22 remisy.

Od pierwszych minut drużyna Birminghamu City (”The Blues”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Middlesbrough FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Middlesbrough FC.

W 25. minucie Patrick Roberts zastąpił Marcusa Taverniera.

W tym czasie ”The Blues” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie bramkę zdobył Lukas Jutkiewicz. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jérémie Bela.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Gary Gardner, piłkarz Birminghamu City. W 37. minucie w jedenastce Middlesbrough FC doszło do zmiany. Nathan Wood-Gordon wszedł za Daela Frya. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Birminghamu City.

Trener Birminghamu City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Kerima Mrabtiego. Na boisko wszedł Daniel Crowley, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Middlesbrough FC postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika George'a Saville'a i na pole gry wprowadził napastnika Rudego Gestede'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Jude Bellingham wszedł za Jérémie Belę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Middlesbrough FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 81. minucie wynik ustalił Ashley Fletcher. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Marvin Johnson.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jake Clarke-Salter
23′ (k.) Patrick James Coleman McNair
Maxime Colin
37′ Dael Fry
Kristian Pedersen
Jonathan Howson
Marc Roberts
Marvin Johnson
Kerim Mrabti61′
25′ Patrick Roberts
Jérémie Bela77′
67′ George Saville
David Davis
Lewis Wing
Gary Gardner35′
 81′ Ashley Fletcher
Daniel Crowley61′
25′ Marcus Tavernier
Joshua Marl 'Josh' McEachran
37′ Nathan Wood-Gordon
Jefferson Montero
67′ Rudy Gestede
Ivan Šunjić
Patrick James Reading
Álvaro Giménez Candela

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Blues” pokazał jedną żółtą.

Zespół ”Boro” wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Dopiero 1 lutego jedenastka ”The Blues” będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Nottingham Forest. Tego samego dnia Blackburn Rovers FC zagra z jedenastką Middlesbrough FC na jej terenie.