Liga angielska - 29. kolejka Championship: Leeds United - Millwall FC 3-2 (0-2)

W pojedynku 29. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 28 stycznia, jedenastka Leeds United zwyciężyła z Milwall FC 3-2 (0-2). Mecz na Elland Road obejrzało 34 006 widzów.

J. Wallace 23'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 starć zespół Leeds United (”Pawie”) wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Milwall FC (”Lwy”) pokazała swoją wyższość. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Shaun Hutchinson. Bramka padła po podaniu Jeda Wallace'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milwall FC w 23. minucie spotkania, gdy Jed Wallace zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ryanowi Woodsowi z drużyny gości. Była to 26. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 48. minucie gola kontaktowego strzelił Patrick Bamford. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, drużyna ”Pawii” doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Hernandez Pablo. W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Hernandezowi Pabli, zawodnikowi gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Pawii” przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie Patrick Bamford po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-2. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Luke Ayling.

W 72. minucie Alex Pearce zastąpił Shane'a Fergusona. Trener ”Lwy” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Connora Mahoneya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jón Bodvarsson. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce ”Lwy” doszło do zmiany. Matt Smith wszedł za Toma Bradshawa.

Niedługo później trener ”Pawii” postanowił wzmocnić linię pomocy i w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania zastąpił zmęczonego Hernandeza Pablę. Na boisko wszedł Jamie Shackleton, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Minutę później kartkę otrzymał Patrick Bamford z ”Pawii”. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Jed Wallace  23′ (k.)
 62′ 64′ 90′ Hernandez Dominguez Pablo
Jayson Molumby
 48′, 66′ 90′ Patrick Bamford
Connor Mahoney72′
90′ Jamie Shackleton