Liga angielska - 29. kolejka Championship: Blackburn Rovers - Queens Park Rangers 2-1 (2-1)

W meczu 29. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 28 stycznia, zespół Blackburnu Rovers wygrał z Queens Park Rangers 2-1 (2-1). Mecz na Ewood Park obejrzało 11 505 widzów.

J. Hugill 22'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Jedenastka Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) wygrała aż 15 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Adam Armstrong wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Wędrowców”, strzelając gola w 10. minucie starcia. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Drużyna Blackburnu Rovers niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, jedenastka gości (”Super Hoops”) doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jordan Hugill. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Ilias Chair.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Blackburnu Rovers w 30. minucie spotkania, gdy Darragh Lenihan zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Joe Rothwell.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Blackburnu Rovers wyszła w zmienionym składzie, za Joe Rothwella wszedł Elliott Bennett. Między 57. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Trener Queens Park Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Marc Pugh, a murawę opuścił Luke Amos. W 74. minucie kartkę otrzymał Darragh Lenihan z drużyny gospodarzy. W 80. minucie Stewart Downing został zmieniony przez Bradleya Johnsona.

W tej samej minucie trener Blackburnu Rovers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Lewisa Holtby'ego. Na boisko wszedł Joe Rankin-Costello, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Queens Park Rangers doszło do zmiany. Olamide Shodipo wszedł za Iliasa Chaira. W drugiej połowie nie padły gole.

Grant Hall
 30′ 74′ Darragh Lenihan
Todd Kane
Ryan Nyambe
Conor Masterson
Lewis Travis
Lee Wallace
80′ Stewart Downing
Luke Amos62′ 66′
80′ Lewis Harry Holtby
Ilias Chair57′ 80′
46′ Joe Rothwell
Eberechi Eze
 10′ Adam Armstrong
Toni Leistner
46′ Elliott Bennett
Àngel Rangel Zaragoza
80′ Bradley Johnson
Ryan Manning
80′ Joe Rankin-Costello
Marc Pugh66′
Ben Brereton
Jack Clarke
Danny Graham
Olamide Shodipo80′

Piłkarze Blackburnu Rovers dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka ”Wędrowców” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół Queens Park Rangers rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Bristol City FC. Tego samego dnia Middlesbrough FC będzie gościć drużynę Blackburnu Rovers.