Liga angielska - 29. kolejka Championship: Barnsley FC - Preston North End FC 0-3 (0-3)

W spotkaniu 29. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 21 stycznia, zespół Barnsley FC przegrał z Prestonem 0-3 (0-3). Mecz na Oakwell obejrzało 12 207 widzów.

D. Johnson 34'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 starcia drużyna Barnsley FC (”The Tykes”) wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Prestonu (”The Lilywhites”) w 19. minucie spotkania, gdy Tom Barkhuizen zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Darnell Fisher.

Niedługo później Daniel Johnson wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Lilywhites”, strzelając kolejnego gola w 34. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 45. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tom Barkhuizen z ”The Lilywhites”. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

W 54. minucie Kenneth Dougall został zastąpiony przez Cauleya Woodrowa. W 57. minucie kartkę dostał Josh Harrop z zespołu gości.

Chwilę później trener Barnsley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Callum Styles, a murawę opuścił Luke Thomas. A kibice ”The Lilywhites” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brada Pottsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Daniel Johnson. W 67. minucie Scott Sinclair został zmieniony przez Seana Maguire'a, a za Toma Barkhuizena wszedł na boisko David Nugent, co miało wzmocnić drużynę ”The Lilywhites”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Conora Chaplina na Patricka Schmidta.

W 83. minucie kartką został ukarany Cauley Woodrow, zawodnik Barnsley FC.

Joe Rafferty
54′ Kenneth Dougall
Tom Barkhuizen  19′, 45′ 74′
Alex Mowatt
Scott Sinclair67′
Marcel Ritzmaier
Alan Browne
61′ Luke Thomas
Josh Harrop57′
Jacob Brown
Daniel Johnson  34′ 67′
75′ Conor Chaplin
Ryan Ledson
75′ Patrick Schmidt
Brad Potts67′
Elliot Jorge Simões Inácio
Sean Maguire67′
61′ Callum Styles
David Nugent74′
54′ 83′ Cauley Woodrow
Jayden Stockley

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Dopiero 1 lutego jedenastka ”The Lilywhites” będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Swansea City AFC. Tego samego dnia Charlton Athletic FC będzie rywalem zespołu ”The Tykes” w meczu, który odbędzie się w Londynie.