Liga angielska - 28. kolejka League Two: Walsall FC - Crawley Town FC 2-1 (0-1)

18 stycznia na Banks's Stadium odbyło się spotkanie 28. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Walsall FC i Crawley Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Walsall FC 2-1. Mecz obejrzało 4 011 widzów.

28. kolejka Anglia - League Two
2020-01-18 16:00 | Stadion: Banks's Stadium | Widzów: 4011 | Arbiter: S. Stockbridge
Panutche Camará 27'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków jedenastka Walsall FC (”The Saddlers”) wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Crawley Town zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ”The Saddlers” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Crawley Town otworzyli wynik. W 27. minucie dającego prowadzenie gola dla drużyny Crawley Town strzelił Panutche Camará.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Crawley Town.

Trener Crawley Town postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Tarryna Allarakhię wszedł George Francomb, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Crawley Town nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. W tej samej minucie Ashley Nadesan został zastąpiony przez Toma Dallisona.

W 66. minucie arbiter pokazał kartkę Joshowi Cogleyowi z zespołu gości.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Josh Gordon. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Crawley Town: Beryly'emu Lubali w 76. i Panutche Camarze w 82. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Walsall FC w 88. minucie spotkania, gdy Wes McDonald strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Caolan Lavery.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w jedenastce Walsall FC doszło do zmiany. Kory Roberts wszedł za Josha Gordona. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Josh Doherty
 88′ Wes McDonald
Panutche Amadu Pereira Camará  27′ 82′
Caolan Lavery
Ollie Palmer
63′ Elijah Adebayo
Tarryn Allarakhia60′
 72′ 90′ Josh Gordon
Beryly Lubala76′
67′ Rory Holden
Ashley Nadesan60′
Jack Rose
Alfie Jones
90′ Kory Roberts
Tom Dallison60′
67′ Danny Guthrie
George Francomb60′
63′ Jack Nolan
David Sesay
Sam Perry
Jack Powell
Joe Willis
Ricky German
Mitchell Candlin

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Crawley Town pokazał trzy żółte.

Drużyna ”The Saddlers” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

25 stycznia jedenastka Crawley Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Grimsby Town FC. Tego samego dnia Carlisle United FC będzie gościć drużynę Walsall FC.