Liga angielska - 28. kolejka League Two: Port Vale FC - Leyton Orient 1-0 (0-0)

W pojedynku 28. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 18 stycznia, drużyna Port Vale wygrała z Leyton Orient 1-0 (0-0). Mecz na Vale Park w Stoke-on-Trencie obejrzało 5 047 widzów.

D. Amoo 71'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Leyton Orient wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Leyton Orient zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Port Vale była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jordanowi Maguire'owi-Drewowi z zespołu gości. Była to 37. minuta starcia.

W 60. minucie arbiter ukarał kartką Mylesa Judda, piłkarza gości. W 67. minucie za Hectora Kyprianou wszedł Ousseynou Cissé.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Leyton Orient doszło do zmiany. Craig Clay wszedł za Mylesa Judda. W 69. minucie kartkę dostał Lee Angol z Leyton Orient.

Jedynego gola meczu strzelił David Amoo dla jedenastki Port Vale. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Leona Legge'a.

Trener Leyton Orient wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matta Harrolda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lee Angol. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Port Vale doszło do zmiany. Tom Conlon wszedł za Willa Atkinsona. W tej samej minucie trener Port Vale postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tom Pope, a murawę opuścił Mark Cullen.

W 84. minucie w drużynie Port Vale doszło do zmiany. Callum Evans wszedł za Christiana Montaña. W drugiej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Joshowi Coulsonowi z zespołu gości.

Myles Judd60′ 68′
 71′ David Amoo
James Brophy
David Worrall
Hector Kyprianou67′
81′ Will Atkinson
Jordan Maguire-Drew37′
Scott Burgess
George Marsh
Luke Joyce
Josh Wright
84′ Christian Alexis Montaño Castillo
Lee Angol69′ 79′
81′ Mark Cullen
Conor Wilkinson
Jonny Maddison
Lawrence Vigouroux
Shaun Brisley
Marvin Ekpiteta
84′ Callum Leeroy Evans
Ousseynou Cissé67′
Rhys Browne
Craig Clay68′
81′ Tom Conlon
James Dayton
Richie Bennett
Matt Harrold79′
81′ Tom Pope
Ruel Sotiriou

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Leyton Orient pokazał cztery żółte.

Już w najbliższy wtorek zespół Leyton Orient rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Northampton Town FC. Natomiast 25 stycznia Swindon Town FC będzie gościć zespół Port Vale.