Liga angielska - 28. kolejka League Two: Northampton Town FC - Morecambe FC 4-1 (2-0)

18 stycznia na PTS Academy Stadium odbyło się starcie 28. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Northampton Town i Morecambe. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Northampton Town 4-1. Na stadionie zasiadło 4 761 widzów.

28. kolejka Anglia - League Two
2020-01-18 16:00 | Stadion: PTS Academy Stadium | Widzów: 4761 | Arbiter: G. Salisbury
A. Phillips 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Northampton Town wygrała aż dziewięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Morecambe zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Northampton Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Northampton Town w 28. minucie spotkania, gdy Paul Anderson strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Ryan Watson.

W 37. minucie Steven Old został zastąpiony przez Ritchie Suttona.

Niedługo później Ryan Watson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Northampton Town, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Asystę zaliczył Paul Anderson.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Nicky Adams.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie bramkę pocieszenia zdobył Adam Phillips.

Kibice Morecambe nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ajaya Leitcha-Smitha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alex Kenyon. Chwilę później trener Northampton Town postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Paula Andersona wszedł Michael Harriman, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 70. minucie Vadaine Oliver został zmieniony przez Matthew Warburtona, co miało wzmocnić jedenastkę Northampton Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Phillipsa na Johna O'Sullivana.

Zawodnicy Northampton Town odpowiedzieli strzeleniem gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Chris Lines. Bramka padła po podaniu Nicky'ego Adamsa.

W 77. minucie w drużynie Northampton Town doszło do zmiany. Joe Martin wszedł za Nicky'ego Adamsa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Jordan Slew
 55′ 77′ Nicky Adams
Ryan Cooney
 28′ 69′ Paul Anderson
Toumani Diagouraga
 75′ Chris Lines
Alex Kenyon65′
 45′ Ryan Watson
Adam Phillips  64′ 74′
Andrew Williams
Carlos Mendes Gomes
70′ Vadaine Oliver
Tom Brewitt
69′ Michael Harriman
Luke Conlan
77′ Joe Martin
Ritchie Sutton37′
Scott Pollock
John O'Sullivan74′
Morgan Roberts
Ajay Leitch-Smith65′
70′ Matthew Warburton

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek zespół Northampton Town zawalczy o kolejne punkty w Londynie. Jego przeciwnikiem będzie Leyton Orient. Natomiast 25 stycznia Cambridge United FC zagra z drużyną Morecambe na jej terenie.