Liga angielska - 28. kolejka League Two: Grimsby Town FC - Exeter City FC 0-1 (0-0)

18 stycznia na Blundell Park w Cleethorpes odbyło się starcie 28. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Grimsby Town i Exeter City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Exeter City 1-0. Spotkanie obejrzało 6 021 widzów.

N. Law 67'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Grimsby Town wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Exeter City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Grimsby Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ryana Bowmana z Exeter City, a w 44. minucie Charlesa Vernama z drużyny przeciwnej.

W 58. minucie Max Wright został zmieniony przez Jamesa Tilleya. W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Dean Moxey, Joel Randall, a na ich miejsce weszli Brennan Dickenson, Lee Martin.

Jedyną bramkę meczu zdobył Nicky Law dla drużyny Exeter City. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Randell Williams.

W następstwie utraty bramki trener Grimsby Town postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Eliotta Whitehouse'a i na pole gry wprowadził napastnika Jamesa Hansona, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce Grimsby Town doszło do zmiany. Josh Benson wszedł za Jake'a Hessenthalera.

Lee Martin64′
58′ Max Wright
Archie Collins
44′ Charles Vernam
Brennan Dickenson64′
Harry Clifton
Nicky Law  67′
75′ Jake Hessenthaler
Jake Taylor
68′ Eliott Whitehouse
Dean Moxey64′
75′ Josh Benson
Jayden Richardson
Brandon Buckley
Joel Randall64′
Joseph Starbuck
Nicky Ajose
68′ James Hanson
Matt Jay
58′ James Tilley
Ben Seymour

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Exeter City w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

25 stycznia drużyna Exeter City będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Colchester United FC. Tego samego dnia Crawley Town FC będzie gościć drużynę Grimsby Town.