Liga angielska - 28. kolejka League Two: Crewe Alexandra FC - Cheltenham Town FC 1-0 (0-0)

W meczu 28. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 18 stycznia, zespół Crewe Alexandra wygrał z Cheltenham Town 1-0 (0-0). Mecz na Alexandra Stadium obejrzało 4 478 widzów.

28. kolejka Anglia - League Two
2020-01-18 16:00 | Stadion: Alexandra Stadium | Widzów: 4478 | Arbiter: S. Oldham
Crewe Alexandra FC
Cheltenham Town FC
1
0
P. Ng 69'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Crewe Alexandra wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Cheltenham Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Crewe Alexandra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Cheltenham Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł George Lloyd, a murawę opuścił Alex Addai.

Jedyną bramkę meczu dla Crewe Alexandra zdobył Perry Ng w 69. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Charlie Kirk.

W 70. minucie Max Sheaf został zmieniony przez Tahvona Campbella. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Sean Long z Cheltenham Town. Kibice Crewe Alexandra nie mogli już doczekać się wprowadzenia Owena Dale'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Charlie Kirk.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cheltenham Town: Jacobowi Greavesowi w 84. minucie i Alfie Mayowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Jacob Greaves84′
 69′ Perry Ng
Chris Hussey
Michael Nottingham
Sean Long78′
Harry Pickering
Charlie Raglan
80′ Charlie Kirk
Tahvon Campbell70′
80′ Owen Dale
George Lloyd60′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Crewe Alexandra żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka Crewe Alexandra w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Cheltenham Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Newport County AFC. Tego samego dnia Macclesfield Town FC będzie gościć drużynę Crewe Alexandra.