Liga angielska - 28. kolejka League Two: Cambridge United FC - Stevenage FC 0-4 (0-1)

18 stycznia na Abbey Stadium odbył się pojedynek 28. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Stevenage FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stevenage FC 4-0. Mecz obejrzało 4 228 widzów.

C. Lakin 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Cambridge United wygrała 11 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut drużyna Stevenage FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Cambridge United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie kartką został ukarany Kyle Knoyle, piłkarz Cambridge United.

Trzeba było trochę poczekać, aby Elliott List wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stevenage FC, strzelając gola w 36. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Dean Parrett.

W 39. minucie kartkę otrzymał Liam O'Neil z Cambridge United. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stevenage FC.

Trener Cambridge United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jack Roles, a murawę opuścił George Maris.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Stevenage FC, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie trafił Jake Cassidy. Przy strzeleniu gola asystował Joe Leesley.

W 65. minucie za Elliotta Lista wszedł Charlie Carter. W 68. minucie Luke Hannant został zmieniony przez Andrewa Dallasa, a za Harrisona Dunka wszedł na boisko Jordan Norville-Williams, co miało wzmocnić jedenastkę Cambridge United. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deana Parretta na Bena Kennedy'ego w 82. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stevenage FC w 87. minucie spotkania, gdy Charlie Carter zdobył trzecią bramkę. Po raz kolejny asystę zaliczył Joe Leesley.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Paulowi Lewisowi z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej czwartej minucie meczu wynik ustalił Charlie Lakin.

Minutę później w zespole Stevenage FC doszło do zmiany. Paul Taylor wszedł za Joe Leesleya. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Ben Nugent
23′ Kyle Knoyle
Christopher Stokes
39′ Liam O'Neil
Luther Wildin
George Taft
Diaguely Dabo
Greg Taylor
Paul Digby
70′ Harrison Dunk
Charlie Lakin  90′
68′ Luke Hannant
Elliott List  36′ 65′
90′ Paul Lewis
Dean Parrett82′
Harvey Knibbs
Jake Cassidy  59′
46′ George Maris
Joe Leesley90′
Callum Burton
Sacha Bastien
Leon Davies
Tyler Denton
70′ Jordan Norville-Williams
Charlie Carter65′  87′
Reggie Lambe
Michael Timlin
46′ Jack Roles
Kurtis Guthrie
Ben Worman
Ben Kennedy82′
68′ Andrew Dallas
Paul Taylor90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Cambridge United pokazał trzy żółte.

25 stycznia jedenastka Stevenage FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Plymouth Argyle FC. Tego samego dnia Morecambe FC będzie gościć drużynę Cambridge United.