Liga angielska - 28. kolejka League One: Doncaster Rovers FC - Coventry City FC 0-1 (0-1)

18 stycznia na The Keepmoat Stadium odbyło się starcie 28. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncasteru Rovers i Coventry City. Mecz zakończył się zwycięstwem Coventry City 1-0. Na stadionie stawiło się 9 537 widzów.

28. kolejka Anglia - League One
2020-01-18 16:00 | Stadion: The Keepmoat Stadium | Widzów: 9537 | Arbiter: M. Edwards
Doncaster Rovers FC
Coventry City FC
0
1
J. Shipley 26'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Coventry City (”Błękitni”) wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół ”Błękitnych” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Jordan Shipley dla jedenastki Coventry City. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Matt Godden.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Błękitnych”.

Drugą połowę jedenastka Doncasteru Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kierana Sadliera wszedł Rakish Bingham. W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bena Sheafa z Doncasteru Rovers, a w 65. minucie Sama McCalluma z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener ”Błękitnych” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Jordana Shipleya. Na boisko wszedł Jamie Allen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Callum O'Hare został zmieniony przez Zaina Westbrooke'a. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie ”Błękitnych” doszło do zmiany. Maxime Biamou wszedł za Matta Goddena.

W 88. minucie kartkę dostał Marko Maroši, piłkarz ”Błękitnych”. W drugiej połowie nie padły gole.

Michael Rose
46′ Kieran Sadlier
Liam Kelly
55′ Ben Sheaf
Zain Westbrooke82′
46′ Rakish Bingham
Amadou Bakayoko
Max Watters
Maxime Biamou Ngapmou Yoke83′

”Wikingowie” obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka ”Wikingów” w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna Doncasteru Rovers rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Sunderland AFC. Natomiast 25 stycznia Wycombe Wanderers FC zagra z drużyną ”Błękitnych” na jej terenie.