Liga angielska - 28. kolejka League One: Bolton Wanderers FC - Portsmouth FC 0-1 (0-1)

18 stycznia na University of Bolton Stadium odbył się mecz 28. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Boltonu Wanderers i Portsmouth FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Portsmouth FC 1-0. Na stadionie zasiadło 13 407 widzów.

28. kolejka Anglia - League One
2020-01-18 16:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Widzów: 13407 | Arbiter: T. Nield
Bolton Wanderers FC
Portsmouth FC
0
1
C. Burgess 42'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 74 starcia drużyna Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) wygrała 32 razy i zanotowała 24 porażki oraz 18 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Portsmouth FC (”Pompey”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Boltonu Wanderers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 24. a 30. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Boltonu Wanderers i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Pompey” w 42. minucie spotkania, gdy Christian Burgess zdobył pierwszą bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Ellis Harrison, zawodnik gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Portsmouth FC.

Trener Boltonu Wanderers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chrisa O'Gradego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Liam Edwards. W 56. minucie za Ellisa Harrisona wszedł Andy Cannon.

W tej samej minucie Marcus Harness został zmieniony przez Ryana Williamsa, co miało wzmocnić jedenastkę ”Pompey”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronana Darcy'ego na Connora Halla w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Alex Bass
24′ 46′ Liam Edwards
Tom Naylor
30′ Joe Dodoo
Ellis Harrison45′ 56′
90′ Ronan Darcy
Ben Close
90′ Connor Hall
Ryan Williams56′
46′ Chris O'Grady
Oliver Hawkins

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół ”Pompey” w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.

25 stycznia drużyna Boltonu Wanderers rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Shrewsbury Town FC. Natomiast 28 stycznia Lincoln City będzie gościć zespół ”Pompey”.