Liga angielska - 28. kolejka League One: Accrington Stanley - Southend United 1-2 (1-1)

18 stycznia na Wham Stadium odbył się mecz 28. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Accrington Stanley i Southend United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Southend United 2-1. Na stadionie zasiadło 2 146 widzów.

J. Demetriou 51'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka Southend United wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Timothee Dieng został zmieniony przez Brandona Goodshipa.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy Southend United nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Charlie Kelman. W zdobyciu bramki pomógł Tom Hopper.

Piłkarze Accrington Stanley (”Stanley”) nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 17. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dion Charles. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Mark Hughes.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Southend United w 51. minucie spotkania, gdy Jason Demetriou zdobył z karnego drugą bramkę. Trener Accrington Stanley postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Offrande Zanzala, a murawę opuścił Callum Johnson.

W 75. minucie Charlie Kelman został zmieniony przez Sama Barratta, co miało wzmocnić jedenastkę Southend United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Séamusa Conneelego na Sadou Diallo. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Accrington Stanley: Rossowi Sykesowi w 78. i Colby'emu Bishopowi w 80. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Elvis Bwomono
78′ Séamus Conneely
Timothee Dieng10′
Mark Hughes
Robert Kiernan
70′ Callum Johnson
John White
78′ Ross Sykes
Mark Milligan
 17′ Dion Charles
Charlie Kelman  11′ 75′
80′ Colby Bishop
Harry Phillips
78′ Sadou Diallo
Sam Barratt75′
Lamine Kaba Sherif
Brandon Goodship10′
70′ Offrande Zanzala
Matt Rush

Arbiter nie ukarał zawodników Southend United żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół Southend United także wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższy piątek jedenastka Southend United będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Bury FC. Natomiast 25 stycznia Burton Albion FC będzie rywalem zespołu ”Stanley” w meczu, który odbędzie się w Burton-upon-Trencie.