Liga angielska - 28. kolejka Championship: West Bromwich Albion FC - Stoke City FC 0-1 (0-1)

W meczu 28. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 stycznia, zespół WBA przegrał ze Stoke City 0-1 (0-1). Mecz na The Hawthorns w West Bromwich obejrzało 23 199 widzów.

28. kolejka Anglia - Championship
2020-01-20 21:00 | Stadion: The Hawthorns | Widzów: 23199 | Arbiter: T. Robinson
West Bromwich Albion FC
Stoke City FC
0
1
T. Campbell 9'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 95 spotkań jedenastka Stoke City (”Garncarze”) wygrała 42 razy i zanotowała 29 porażek oraz 24 remisy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener WBA (”The Baggies”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W czwartej minucie na plac gry wszedł Kenneth Zohore, a murawę opuścił Grady Diangana.

Jedynego gola meczu strzelił Tyrese Campbell dla drużyny ”Garncarze”. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Thomas Ince.

W 25. minucie Tyrese Campbell zastąpił Lee Gregory'ego. Od 28. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stoke City.

W 72. minucie Nick Powell został zmieniony przez Jordana Cousinsa, co miało wzmocnić zespół Stoke City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Conora Townsenda na Chrisa Brunta oraz Hala Robsona-Kanu na Charliego Austina. Niedługo później trener ”Garncarze” postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Thomasa Ince'a wszedł Nathan Collins, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”Garncarze” utrzymać prowadzenie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Tom Smith ze Stoke City. Była to 90. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jack Butland
45′ Kyle Bartley
Danny Batth
Darnell Furlong
Liam Lindsay28′
Ahmed Hegazi
Bruno Martins Indi
75′ Conor Townsend
Tom Smith90′
4′ Grady Diangana
James McClean
75′ Hal Robson-Kanu
Nathan Michael Collins87′
75′ Chris Brunt
Jordan Cousins72′
Kyle Edwards
Jordan Thompson
Filip Krovinović
Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi
75′ Charlie Austin
Lee Gregory25′
4′ Kenneth Zohore
Sam Vokes

Przewaga zespołu WBA w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze WBA otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.