Liga angielska - 28. kolejka Championship: Swansea City AFC - Wigan Athletic FC 2-1 (1-1)

W spotkaniu 28. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 18 stycznia, zespół Swansea City zwyciężył z Wigan Athletic 2-1 (1-1). Mecz na Liberty Stadium obejrzało 15 659 widzów.

28. kolejka Anglia - Championship
2020-01-18 16:00 | Stadion: Liberty Stadium | Widzów: 15659 | Arbiter: J. Linington
N. Byrne 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Swansea City wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Wigan Athletic (”The Latics”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie bramkę zdobył Nathan Byrne. Asystę zanotował Kieran Dowell.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Rhian Brewster. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Conor Gallagher.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 64. minucie za Jamala Lowego wszedł Gavin Massey. W tej samej minucie w zespole ”The Latics” doszło do zmiany. Kieffer Moore wszedł za Joe Garnera.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Swansea City przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie wynik ustalił Andre Ayew. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Bersant Celina.

W 80. minucie Lee Evans został zmieniony przez Gary'ego Robertsa, co miało wzmocnić jedenastkę Wigan Athletic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rhian Brewster na Wayne'a Routledge'a. Kibice Swansea City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaya Fultona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić George Byers. W samej końcówce pojedynku kartką został ukarany Cedric Kipre, piłkarz gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Kieran Dowell
85′ George Byers
Kal Naismith
 19′ 85′ Rhian Brewster
Joe Williams
 67′ Andre Ayew
Tom Pearce
85′ Jay Fulton
Lewis MacLeod
85′ Wayne Routledge
Gary Roberts80′
Yan Dhanda
Gavin Massey64′
Borja González Tomás
Kieffer Moore64′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Wigan Athletic pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Wigan Athletic w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

25 stycznia drużyna Swansea City będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Stoke-on-Trencie. Jej przeciwnikiem będzie Stoke City FC. Natomiast 28 stycznia Sheffield Wednesday FC zagra z zespołem ”The Latics” na jego terenie.