Liga angielska - 28. kolejka Championship: Sheffield Wednesday - Blackburn Rovers 0-5 (0-3)

W meczu 28. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 18 stycznia, drużyna Sheffield Wednesday skompromitowała się z Blackburnem Rovers 0-5 (0-3). Mecz na Hillsborough obejrzało 23 504 widzów.

S. Gallagher 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 95 spotkań drużyna Sheffield Wednesday wygrała 36 razy i zanotowała 34 porażki oraz 25 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie żółtą kartkę otrzymał Julian Börner z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) w 19. minucie spotkania, gdy Lewis Holtby zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Adam Armstrong.

W 23. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Massimo Luongo osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 36. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sheffield Wednesday Cameron Dawson. Kibice Sheffield Wednesday nie mogli już doczekać się wprowadzenia Atdhe Nuhiu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sam Winnall.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Lewis Holtby ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy golu ponownie zanotował Adam Armstrong.

Drugą połowę drużyna Sheffield Wednesday rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kierana Lee, Osaze Urhoghidego weszli Sam Hutchinson, Tom Lees.

Prawie natychmiast Darragh Lenihan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Blackburnu Rovers, zdobywając kolejną bramkę w 48. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Stewart Downing.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Joe Rothwellowi z ”Wędrowców”. Była to 55. minuta pojedynku. W 59. minucie Joe Rothwell został zastąpiony przez Joe Rankin-Costella.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie starcia wynik ustalił Sam Gallagher. Bramka padła po podaniu Joe Rankin-Costella.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-5.

Winnall
36′ (samob.) Cameron Dawson
Christian Walton
14′ Julian Börner
Ryan Nyambe
46′ Osaze Urhoghide
Lewis Travis73′
Barry Bannan
Stewart Downing
46′ Kieran Lee
Lewis Harry Holtby  19′, 45′
23′ Massimo Luongo
Joe Rothwell55′ 59′
Jacob Murphy
Adam Armstrong87′
37′ Sam Winnall
Sam Gallagher  90′
Joe Wildsmith
Jayson Leutwiler
46′ Sam Hutchinson
Derrick Williams
46′ Tom Lees
Elliott Bennett
Kadeem Harris
Jacob Davenport73′
Joey Pelupessy
Joe Rankin-Costello59′
37′ Atdhe Nuhiu
Ben Brereton87′
Jordan Rhodes
Danny Graham

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Blackburnu Rovers pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Dopiero 28 stycznia drużyna Blackburnu Rovers będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Queens Park Rangers FC. Tego samego dnia Wigan Athletic FC będzie gościć drużynę Sheffield Wednesday.