Liga angielska - 28. kolejka Championship: Preston - Charlton Athletic 2-1 (1-1)

W starciu 28. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 18 stycznia, drużyna Prestonu wygrała z Charltonem Athletic 2-1 (1-1). Mecz na Deepdale obejrzało 12 358 widzów.

A. Green 5'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 spotkania jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Charltonu Athletic (”The Addicks”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie bramkę zdobył Andre Green. Przy strzeleniu gola asystował Alfie Doughty.

Trzeba było trochę poczekać, aby Josh Harrop wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Lilywhites”, strzelając gola w 31. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Darnell Fisher.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Prestonu w 52. minucie spotkania, gdy Patrick Bauer zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Josha Harropa.

Jedyną kartkę w meczu dostał Tom Barkhuizen z ”The Lilywhites”. Była to 62. minuta meczu. Po godzinie gry w drużynie ”The Addicks” doszło do zmiany. Albie Morgan wszedł za Abdulyussufa Oshilaję. W 62. minucie Jonny Williams został zastąpiony przez Erhuna Öztümera.

A trener Prestonu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Nugenta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sean Maguire. W 68. minucie Andre Green został zmieniony przez Tomera Hemeda, co miało wzmocnić zespół Charltonu Athletic. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Johnsona na Ryana Ledsona w 82. minucie oraz Josha Harropa na Brada Pottsa w tej samej minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Dillon Phillips
 52′ Patrick Bauer
Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja62′
62′ Tom Barkhuizen
Mouhamado-Naby Sarr
Alan Browne
Alfie Doughty
 31′ 90′ Josh Harrop
Darren Pratley
82′ Daniel Johnson
Jonny Williams62′
Scott Sinclair
Josh Davison
64′ Sean Maguire
Ben Purrington
82′ Ryan Ledson
Albie Morgan62′
90′ Brad Potts
Erhun Aksel Öztümer62′
64′ David Nugent
Tomer Hemed68′
Jayden Stockley

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”The Lilywhites” przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Prestonu zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Barnsley FC. Natomiast w środę Fulham Londyn zagra z drużyną Charltonu Athletic na jej terenie.