Liga angielska - 28. kolejka Championship: Millwall FC - Reading FC 2-0 (0-0)

W starciu 28. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 18 stycznia, zespół Milwall FC zwyciężył z Reading FC 2-0 (0-0). Mecz na The Den w Londynie obejrzało 14 011 widzów.

J. Bodvarsson 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Reading FC (”The Royals”) wygrała aż 16 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toma Bradshawa z Milwall FC (”Lwy”), a w 33. minucie Charliego Adama z drużyny przeciwnej.

W 58. minucie Charlie Adam zastąpił Jordana Obitę. W 59. minucie w jedenastce ”The Royals” doszło do zmiany. George Puşcaş wszedł za Sama Baldocka.

Po chwili trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Connor Mahoney, a murawę opuścił Shane Ferguson. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Oviemunowi Ejarii, piłkarzowi gości.

Dopiero w drugiej połowie Matt Smith wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milwall FC, strzelając gola w 71. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W następstwie utraty gola trener Reading FC postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Pelégo i na pole gry wprowadził napastnika Garatha McCleary'ego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 79. minucie w jedenastce ”Lwy” doszło do zmiany. Jón Bodvarsson wszedł za Matta Smitha. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Michaelowi Morrisonowi z ”The Royals”.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milwall FC w 82. minucie spotkania, gdy Jón Bodvarsson zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Jed Wallace.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie ”Lwy” doszło do zmiany. Billy Mitchell wszedł za Ryana Woodsa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Chris Gunter
68′ Shane Ferguson
Judilson Mamadu Pele75′
90′ Ryan Woods
John Swift
19′ Tom Bradshaw
Sam Baldock59′
 71′ 79′ Matt Smith
Yakou Meïté
Frank Fielding
Sam Walker
Alex Pearce
Thomas Mcintyre
68′ Connor Mahoney
Matt Miazga
90′ Billy Mitchell
Jordan Obita58′
Jiri Skalak
Andrew Ferai Rinomhota
79′  82′ Jón Dadi Bodvarsson
Garath McCleary75′
Aiden O'Brien
George Alexandru Puşcaş59′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Milwall FC, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół Reading FC rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Nottingham Forest. Natomiast 28 stycznia Leeds United będzie gościć jedenastkę Milwall FC.