Liga angielska - 28. kolejka Championship: Huddersfield Town FC - Brentford FC 0-0

18 stycznia na John Smith's Stadium odbył się pojedynek 28. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Huddersfield Town i Brentford FC. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 20 874 widzów.

28. kolejka Anglia - Championship
2020-01-18 16:00 | Stadion: John Smith's Stadium | Widzów: 20874 | Arbiter: O. Langford
Huddersfield Town FC
Brentford FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Brentford FC wygrała 16 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut zespół Brentford FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Huddersfield Town (”The Terriers”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Brentford FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joela Valencię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Bryan Mbeumo. W 70. minucie Elias Kachunga zastąpił Florenta Hadërgjonaja.

Chwilę później trener ”The Terriers” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Juninho Bacuna, a murawę opuścił Fraizer Campbell. W 76. minucie Kamohelo Mokotjo został zmieniony przez Emiliana Marcondesa, co miało wzmocnić zespół Brentford FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emile'a Smitha na Andy'ego Kinga. Jedyną kartkę w meczu dostał Christopher Schindler z jedenastki gospodarzy. Była to 87. minuta meczu.

Henrik Dalsgaard
87′ Christopher Schindler
Christian Nørgaard
81′ Emile Smith Rowe
Bryan Mbeumo70′
71′ Fraizer Campbell
Ollie Watkins
Karlan Ahearne-Grant
Mohamed Saïd Benrahma
70′ Elias Kachunga
Dominic Thompson
70′ Florent Hadërgjonaj
Emiliano Marcondes Camargo Hansen76′
71′ Juninho Bacuna
Jan Žambůrek
81′ Andy King
Halil İbrahim Dervişoğlu
Steve Mounié
Joel Valencia70′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Brentford FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Brentford FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Dopiero 28 stycznia jedenastka Brentford FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Nottingham Forest. Tego samego dnia Hull City AFC będzie gościć drużynę Huddersfield Town.