Liga angielska - 28. kolejka Championship: Derby County - Hull City AFC 1-0 (0-0)

18 stycznia na Pride Park Stadium odbył się pojedynek 28. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Derby County i Hull City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Derby County 1-0. Na stadionie zasiadło 27 412 widzów.

28. kolejka Anglia - Championship
2020-01-18 16:00 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 27412 | Arbiter: A. Woolmer
Derby County
Hull City AFC
1
0
M. Clarke 64'

Od pierwszych minut zespół Hull City (”Tygrysy”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Derby County (”Barany”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Hull City postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Josha Bowlera i na pole gry wprowadził napastnika Martina Samuelsena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Dopiero w drugiej połowie Matt Clarke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Derby County, zdobywając bramkę w 64. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Tom Lawrence.

W 71. minucie za Jacksona Irvine'a wszedł George Honeyman. W tej samej minucie w jedenastce Hull City doszło do zmiany. Mallik Wilks wszedł za Josha Magennisa. Między 78. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Callum Elder
81′ Andre Wisdom
Eric Lichaj
 64′ Matt Clarke
Ryan Tafazolli
Duane Holmes
Josh Bowler62′
Tom Huddlestone
Leonardo da Silva Lopes
78′ Jason Knight
Jackson Irvine71′
86′ Tom Lawrence